Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility ROK 2017-2018 - Szkoła Podstawowa w Żytowiecku
Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą przecież musiały wcześnie wstawać, pamiętać o odrabianiu lekcji i codziennym przygotowywaniu się do nich. Wolny czas pozwo…

Czytaj więcej
Szkolny Konkurs Gwarowy

Dnia 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się II Szkolny Gwarowy Konkurs Recytatorki przeznaczony dla uczniów klas szkoły podstawowej. Jego celem była popularyzacja gwary wielkopolskiej- mowy naszych przodków, doskonalenie umiejętności recytatorskich, zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą ż…

Czytaj więcej
Niesamowity komers trzecioklasistów

Do tradycji najpierw Publicznego Gimnazjum w Żytowiecku (taką nazwę nasza szkoła nosiła w latach 2000-2003), a następnie Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej w Żytowiecku (tabliczka z taką nazwę widniała nad wejściem do szkoły przez czternaście lat, w okresie od 2003 do 2017 roku), należą odbywające się…

Czytaj więcej
Dzień Dziecka w Karinie Orła Białego

Z małym poślizgiem, uczniowie kl. edukacji wczesnoszkolnej obchodzili Dzień Dziecka. 5 czerwca 2018r. o godz. 9:00 dzieci pojechały autokarem do Starego Gostynia, spędzić miło, ale i bardzo edukacyjnie, czas w Krainie Orła Białego.

Czytaj więcej
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Dnia 4 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IVB, VI i VII pojechali do Kudowy. Zbiórka odbyła się o godzinie 5:45 przed szkołą w Żytowiecku. Na miejsce dojechaliśmy o godzinie 9.00. W Kłodzku dołączyła do nas pani przewodnik.

Czytaj więcej
Dzień Dziecka w Krobi

Z okazji Dnia Dziecka na naszych uczniów czekała wspaniała niespodzianka. Dnia 04.06.2018r klasa 5 i 4a pod opieką p.Sylwii Haremzy, p. Hanny Grześkowiak, p. Grażyny Żurczak, p. Ł. Kubeczki oraz p. Patrycji Maury udaliśmy się na wycieczkę do Krobi.

Czytaj więcej
Dzień Dziecka w Zbrudzewie

Międzynarodowy Dzień Dziecka to szczególne święto, które w 1954 roku ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. W wielu państwach świata obchodzi się je 20 listopada, w Polsce 1 czerwca. Co ciekawe, tego samego dnia przypadają również Święto Bułki, Dzień bez al…

Czytaj więcej
Bystrzyckie dla Bystrzaków

W dniach od 23 do 25 maja 2018r. uczniowie klasy VI zostali Bystrzakami, którzy wraz z Bystrą Sową trenowali sprawność oraz uczyli się współpracy i wytrwałości. Wszystko to za sprawą wycieczki w Góry Bystrzyckie do schroniska „Jagodna” w miejscowości Spalona.

Czytaj więcej
Lekcja ekologii w plenerze.

18 maja 2018r.odbyła się lekcja ekologii w plenerze, połączona z konkursem. Uczestniczyli w niej uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Organizatorem była wych. Kl. IIa Dorota Przybylska. Lekcja rozpoczęła się przedstawieniem" Każdy miejsce ma w przyrodzie"- "Ścieżka pod górę".

Czytaj więcej
Niecodzienna lekcja czwartoklasistów

W każdym narodzie pamięć o przeszłości oraz znajomość literatury są niezwykle ważne. Kształtują przecież naszą tożsamość i budują patriotyzm. Wszyscy mamy obowiązek znać i poznawać historię naszej Ojczyzny, pamiętać o minionych latach oraz dokonaniach naszych przodków. Rodzice i nauczyciele powinni…

Czytaj więcej
Święto Konstytucji 3 maja w Żytowiecku

Konstytucja to najważniejszy akt prawny obowiązujący w danym państwie. Pierwszą na świecie demokratyczną konstytucję uchwalono w 1787 roku w Stanach Zjednoczonych. W tym okresie Rzeczpospolita będąca jeszcze w XVII wieku jedną z największych europejskich potęg, stawała się coraz słabszym państwem. K…

Czytaj więcej
Egzamin gimnazjalny dawniej i dziś

Współcześnie istniejące polskie gimnazja powstały w 1999 roku w ramach przeprowadzonej przez ówczesnego ministra edukacji narodowej p. Mirosława Handke reformy oświaty. Niewiele jednak osób wie, że gimnazjum jako typ szkoły akademickiej pojawiło się oświatowej mapie Polski już w okresie międzywojen…

Czytaj więcej
Oko w oko z marszałkiem Piłsudskim

Szkoła Podstawowa imienia Gen. Dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Żytowiecku to placówka, która już od początku 2018 roku w formie wycieczek dydaktycznych, spotkań i prelekcji, konkursów, zajęć warsztatowych, głośnego czytania oraz lekcji historii odbywających się w salach muzealnych świętuje stulec…

Czytaj więcej
Lekcja polskiego w leszczyńskim Muzeum

Żyjący w drugiej połowie XIX wieku i uważany za bohatera narodowego kubański poeta i pisarz Jose Marti porównał kiedyś dom bez książek do plaży bez słońca. Z kolei Marek Cyceron – rzymski pisarz, mówca i polityk uważany za jedną z najważniejszych postaci w dziejach światowej literatury już przed dw…

Czytaj więcej
Wycieczka zawodoznawcza do Leszna

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum od początku roku szkolnego systematycznie uczestniczą w spotkaniach, zajęciach warsztatowych i wycieczkach zawodoznawczych, aby jak najlepiej przygotować się do przemyślanego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, w której już od nowego roku szkolnego będą kontynuować na…

Czytaj więcej
Dzień Matematyki

Kolejny raz w naszej szkole odbyły się MARCOWE DNI MATEMATYKI, które zakończyły się DNIEM MATEMATYKI w piątek, 6 kwietnia 2018r. Główną ideą marcowych dni było pokazanie uczniom poprzez zabawy matematyczne innej strony matematyki, uświadomienie faktu, że matematyka może być wesoła…

Czytaj więcej