Wojenne wspomnienia żytowieckiej nauczycielki

W środowe przedpołudnie 15 stycznia 2020 roku szesnaścioro uczniów uczęszczających do klasy VI b w towarzystwie wychowawczyni p. Anny Piaseckiej oraz nauczyciela historii p. Krzysztofa Blandziego wybrało się do gostyńskiego Muzeum, by w sali wystaw czasowych obejrzeć wystawę zatytułowaną „Wypędzeni…

Czytaj więcej
WOŚP 2020

Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł kolejny rekord. Mieli w tym udział także uczniowie naszej szkoły

Czytaj więcej
Hej kolęda, kolęda

18 grudnia 2019 roku w Żytowiecku już można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, a to wszystko za sprawą utalentowanych uczniów z naszej szkoły z klas I-III. To właśnie tego dnia odbył się po raz pierwszy konkurs kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej
Wieczerza wigilijna siódmoklasistów

Wigilia! … Coś niezwykłego kryje się w tym prostym słowie. Na myśl o niej dorośli wzruszają się i biegną myślami do lat dzieciństwa. Przed ich oczyma pojawia się dom rodzinny, jego ciepło, twarze rodziców, rodzeństwa, częściej lub rzadziej spotykanych krewnych. Przypominają sobie również zapach żywe…

Czytaj więcej
Siódmoklasiści na lodowisku

Jazda na łyżwach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Na łyżwach jeździli między innymi osiemnastowieczna francuska królowa Maria Antonina, panujący w Rosji na przełomie XVII i XVIII wieku, mierzący aż 203 centymetry wzrostu car Piotr I Wielki oraz cesarz Francuzów Napoleon Bonaparte.

Czytaj więcej
Porozmawiajmy o Lewandowskim

Genialny, fenomenalny, nieprawdopodobny. Perfekcjonista jakich mało, ciągle szukający w sobie rezerw, które mógłby udoskonalić. Trenuje z drużyną oraz indywidualnie, nie je mięsa, przestrzega diety, współpracuje ze specjalistą od snu. Raz po raz zachwyca świat. Niedawno na przykład strzelił cztery b…

Czytaj więcej
„Umiem pływać”

Od 27 września do 6 grudnia 2019 roku uczniowie klas 2a i 2b Szkoły Podstawowej w Żytowiecku brali udział w kolejnej edycji programu „Umiem pływać”.

Czytaj więcej
ŚNIADANIE DAJE MOC

Od kilku już lat uczniowie klas I-III uczestniczą w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Czytaj więcej
Z wizytą w ZSOiZ w Krobi

Nie każdy czternastolatek wie, kim chciałby zostać w przyszłości. Tymczasem takiego właśnie wyboru już za kilka miesięcy będą musieli dokonać uczniowie klasy ósmej. Wybierając szkołę ponadpodstawową, ósmoklasiści w pewnym stopniu zdecydują o swej przyszłości.

Czytaj więcej
Na andrzejkach w Lubiniu

Był jednym z dwunastu apostołów i rodzonym bratem świętego Piotra. Po śmierci Chrystusa głosił Jego naukę w Azji Mniejszej. Tam też poniósł męczeńską śmierć na krzyżu. To oczywiście święty Andrzej, patron nie tylko panien i małżeństw, ale również rybaków i rycerzy, który w ikonografii przedstawiany…

Czytaj więcej
Spotkanie zawodoznawcze

Uczniowie klasy ósmej już niedługo będą musieli podjąć bardzo istotną decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadpodstawowej przygotowującej do wykonywania w przyszłości wybranego przez siebie zawodu.

Czytaj więcej
Spotkanie z misjonarzem

22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z ks. Jackiem Stępczakiem, misjonarzem, który opowiedział o pracy misyjnej w Zambii.

Czytaj więcej
W Grabonogu u Bojanowskiego

Choć zdrowie mu nie dopisywało, do końca trwającego pięćdziesiąt siedem lat życia pozostał człowiekiem bardzo aktywnym. Sporo czytał, redagował Dziennik, a wieczorami uwielbiał usiąść przed usytuowanym wśród drzew grabonoskim dworku, by oddać się rozmyślaniom i z podziwem przyglądać się gwiaździstem…

Czytaj więcej
Wycieczka do Kórnika i Śremu

11 października 2019 roku uczniowie klas IV , VI A oraz VI B wraz z wychowawcami p. Lidią Wróblewską, p. Zofią Przewoźną oraz p. Anną Piasecką udali się na wycieczkę do Kórnika oraz do Śremu.

Czytaj więcej
Proszę, dziękuję, przepraszam …

Z pewnością to, czym kierujemy się w życiu i jak żyjemy, zależy od wpojonych nam o okresie dorastania wartości. Rodzice i szkoła wpajają młodym ludziom określone normy postępowania. Uczą ich przestrzegania prawa oraz norm obyczajowych i moralnych.

Czytaj więcej