Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility ROK 2018-2019 - Szkoła Podstawowa w Żytowiecku
Dzień Kobiet na sportowo

Historia Międzynarodowego Dnia Kobiet sięga początków XX wieku. Ustanowienie tego święta zaproponowała w 1910 roku Niemka Klara Zetkin. Dzień 8 marca upamiętniać miał rozpędzoną tego właśnie dnia przez policję w 1857 roku demonstrację nowojorskich pracownic fabryk odzieżowych. Po II wojnie światowej…

Czytaj więcej
Uroczystość zakończenia roku szkolnego

W roku szkolnym 2018/2019 w województwie wielkopolskim wiedzę i umiejętności przekazywały dzieciom i młodzieży dokładnie tysiąc dziewięćset siedemdziesiąt trzy szkoły, wśród których była również Szkoła Podstawowa imienia Generała Dywizji Stefana Roweckiego „Grota” w Żytowiecku.

Czytaj więcej
Ostatni komers gimnazjalny

W dobiegającej końca dwudziestoletniej historii żytowieckiego gimnazjum odbyło się szesnaście komersów z udziałem uczniów klas trzecich, ich rodziców oraz zaproszonych przez nich pedagogów.

Czytaj więcej
Obejrzeliśmy II część „Dziadów”

Uważa się go za najwybitniejszego polskiego poetę, a jego twórczość wywarła olbrzymi wpływ na kolejne pokolenia. Spoczywa, o czym niedawno podczas pobytu w Krakowie mogli się przekonać żytowieccy gimnazjaliści, w wawelskiej Krypcie Wieszczów Narodowych.

Czytaj więcej
Gimnazjaliści w Małopolsce

Wycieczka szkolna należy do bardzo atrakcyjnych i efektywnych form pracy wychowawczej. Pozwala ona w większym stopniu niż typowa lekcja na przyswajanie wiedzy poprzez odkrywanie, przeżywanie i działanie.

Czytaj więcej
Tej, te gzuby, ejbry i szczuny znają gwarę!

5 kwietnia w naszej szkole odbyła się trzecia już edycja Szkolnego Konkursu Gwarowego. Jego celem była popularyzacja gwary wielkopolskiej- mowy naszych przodków, zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą żywego słowa, mową wielkopolską.

Czytaj więcej
Żywa lekcja historii

Dla jednych historia to jeden z najnudniejszych przedmiotów szkolnych. Dla innych z kolei to wspaniała przygoda oraz podróż w miejsca oddalone w czasie i przestrzeni.

Czytaj więcej
Egzamin gimnazjalny dawniej i dziś

Współcześnie istniejące polskie gimnazja, które swoją działalność zakończą za kilka miesięcy, powstały w 1999 roku w ramach przeprowadzonej przez ówczesnego ministra edukacji narodowej p. Mirosława Handke reformy oświaty.

Czytaj więcej
Opowieść o PRL-u

Polska Rzeczpospolita Ludowa – tak w latach 1952-1989 brzmiała oficjalna nazwa państwa polskiego. A z czym drogim babciom oraz dziadkom, a może i rodzicom naszych uczniów kojarzy się PRL?

Czytaj więcej
Opatrunek na ratunek

„Opatrunek na ratunek” to jedna z akcji charytatywnych organizowanych przez Fundację Pomocy Humanitarnej z Poznaniu, która wspomaga na różne sposoby kraje misyjne.

Czytaj więcej
Popołudnie ze sportem

W zdrowym ciele zdrowy duch. Powyższe powiedzenie jest chyba wszystkim doskonale znane i trudno byłoby się z nim nie zgodzić. Niewątpliwie dobra zabawa, ruch i sport są w życiu człowieka tak samo ważne jak zdobywanie wiedzy.

Czytaj więcej
Krobia w Żytowiecku

Za kilka tygodni uczniowie klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum będą musieli dokonać wyboru szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej. Aby jak najlepiej przygotować się do przemyślanego wyboru placówki oświatowej, w której już od września będą kontynuować naukę, podopieczni p. Lidii Wróblewskiej i p…

Czytaj więcej
Kolejna wizyta w kinie

27 marca br. uczniowie kl. IVa, IVb, Va, Vb , VI i ich opiekunowie: p. Magdalena Blandzi, p. Barbara Górska, p. Sylwia Haremza i wicedyrektor p. Magdalena Włodarczyk uczestniczyli w wycieczce do Krobi. Udali się do kina SZAROTKA na film „Mija i biały lew."

Czytaj więcej
Wiosenny spacer po Żytowiecku

Ile lat ma nasze Żytowiecko i jakie przed laty nosiło nazwy? Dlaczego powinniśmy zachować we wdzięcznej pamięci Maksymiliana hrabiego Mielżyńskiego, księdza Stanisława Zinglera i Leona Włodarczaka? Co, gdy II wojna światowa dobiegała końca, wydarzyło się w budynku naszej szkoły i w jej pobliżu?

Czytaj więcej
Na pielgrzymkowym szlaku

Konkursy, rebusy i krzyżówki, uczestnictwo w uroczystej Eucharystii, służba liturgiczna przy ołtarzu, wspólny obiad, zwiedzanie sanktuarium maryjnego oraz obchody imienin jednego z uczniów to najważniejsze punkty w programie trwającej niemal trzynaście godzin naprawdę niezwykłej pielgrzymko-wycieczk…

Czytaj więcej