Wycieczka nad morze klasy III
W dniach 29, 30, 31 maja 2019r. klasa IIIa wraz z mamami była na wycieczce w Międzyzdrojach.
W dniach 29, 30, 31 maja 2019r. klasa IIIa wraz z mamami była na wycieczce w Międzyzdrojach.
W roku szkolnym 2018/2019 w województwie wielkopolskim wiedzę i umiejętności przekazywały dzieciom i młodzieży dokładnie tysiąc dziewięćset siedemdziesiąt trzy szkoły, wśród których była również Szkoła Podstawowa imienia Generała Dywizji Stefana Roweckiego „Grota” w Żytowiecku.
W dobiegającej końca dwudziestoletniej historii żytowieckiego gimnazjum odbyło się szesnaście komersów z udziałem uczniów klas trzecich, ich rodziców oraz zaproszonych przez nich pedagogów.
W dniach 29 – 31 maja 2019r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Pragi dla klas V, VII i VIII.
Dzieciństwo to wyjątkowy czas nauki, zdobywania wiedzy o świecie, ciągłego odkrywania świata i mniej lub bardziej kreatywnej zabawy.
Uważa się go za najwybitniejszego polskiego poetę, a jego twórczość wywarła olbrzymi wpływ na kolejne pokolenia. Spoczywa, o czym niedawno podczas pobytu w Krakowie mogli się przekonać żytowieccy gimnazjaliści, w wawelskiej Krypcie Wieszczów Narodowych.
Wycieczka szkolna należy do bardzo atrakcyjnych i efektywnych form pracy wychowawczej. Pozwala ona w większym stopniu niż typowa lekcja na przyswajanie wiedzy poprzez odkrywanie, przeżywanie i działanie.
5 kwietnia w naszej szkole odbyła się trzecia już edycja Szkolnego Konkursu Gwarowego. Jego celem była popularyzacja gwary wielkopolskiej- mowy naszych przodków, zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą żywego słowa, mową wielkopolską.
Dla jednych historia to jeden z najnudniejszych przedmiotów szkolnych. Dla innych z kolei to wspaniała przygoda oraz podróż w miejsca oddalone w czasie i przestrzeni.
Współcześnie istniejące polskie gimnazja, które swoją działalność zakończą za kilka miesięcy, powstały w 1999 roku w ramach przeprowadzonej przez ówczesnego ministra edukacji narodowej p. Mirosława Handke reformy oświaty.
Polska Rzeczpospolita Ludowa – tak w latach 1952-1989 brzmiała oficjalna nazwa państwa polskiego. A z czym drogim babciom oraz dziadkom, a może i rodzicom naszych uczniów kojarzy się PRL?
Wiosna to ta pora roku, podczas której uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjum będą musieli świadomie i zgodnie z predyspozycjami wybrać własną ścieżkę kształcenia, by właściwie pokierować swoją karierą zawodową.
„Opatrunek na ratunek” to jedna z akcji charytatywnych organizowanych przez Fundację Pomocy Humanitarnej z Poznaniu, która wspomaga na różne sposoby kraje misyjne.
W zdrowym ciele zdrowy duch. Powyższe powiedzenie jest chyba wszystkim doskonale znane i trudno byłoby się z nim nie zgodzić. Niewątpliwie dobra zabawa, ruch i sport są w życiu człowieka tak samo ważne jak zdobywanie wiedzy.
Za kilka tygodni uczniowie klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum będą musieli dokonać wyboru szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej. Aby jak najlepiej przygotować się do przemyślanego wyboru placówki oświatowej, w której już od września będą kontynuować naukę, podopieczni p. Lidii Wróblewskiej i p…
27 marca br. uczniowie kl. IVa, IVb, Va, Vb , VI i ich opiekunowie: p. Magdalena Blandzi, p. Barbara Górska, p. Sylwia Haremza i wicedyrektor p. Magdalena Włodarczyk uczestniczyli w wycieczce do Krobi. Udali się do kina SZAROTKA na film „Mija i biały lew."
Ile lat ma nasze Żytowiecko i jakie przed laty nosiło nazwy? Dlaczego powinniśmy zachować we wdzięcznej pamięci Maksymiliana hrabiego Mielżyńskiego, księdza Stanisława Zinglera i Leona Włodarczaka? Co, gdy II wojna światowa dobiegała końca, wydarzyło się w budynku naszej szkoły i w jej pobliżu?
W dniach od 18 do 20 marca uczniowie naszej szkoły przeżywali coroczne rekolekcje wielkopostne.
Konkursy, rebusy i krzyżówki, uczestnictwo w uroczystej Eucharystii, służba liturgiczna przy ołtarzu, wspólny obiad, zwiedzanie sanktuarium maryjnego oraz obchody imienin jednego z uczniów to najważniejsze punkty w programie trwającej niemal trzynaście godzin naprawdę niezwykłej pielgrzymko-wycieczk…
8 marca uczniowie klasy VI i V b wraz ze swoimi wychowawczyniami p. B. Górską i p. H. Grześkowiak uczestniczyli w wycieczce do Leszna. Odwiedzili park trampolin Jump World, Muzeum Okręgowe oraz McDonald's.