Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rok 2020-2021 - Szkoła Podstawowa w Żytowiecku
Nietypowe zakończenie roku szkolnego

Gdy we wtorek 1 września 2020 roku we wszystkich polskich szkołach rozpoczynał się rok szkolny 2020/2021, nikt nie przypuszczał, że nie da się go porównać do żadnego innego od czasów zakończenia II wojny światowej w 1945 roku.

Czytaj więcej
Dzień Dziecka w klasach I-III

Wreszcie mogliśmy pojechać do kina. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obchodzili Dzień Dziecka w kinie Cinema3D w Lesznie oglądając film pt. „Kurdowie 2 nowa era”.

Czytaj więcej
Pożegnalne spotkanie ósmoklasistów

Życie każdego z nas przypomina wędrówkę, w trakcie której odkrywamy piękno otaczającego nas świata. Od poniedziałku 2 września 2013 roku piękno żytowieckiej szkoły zaczęło odkrywać dwadzieścioro siedmioro ówczesnych uczniów klas I a i I b szkoły podstawowej. W całej naszej szkole uczyło się przed ni…

Czytaj więcej
Klasa VIII w Mieście Gnomów

„Mieszkańcy naszego miasta mają poważny problem i zwrócili się do nas z prośbą o pomoc. W ich domach dzieją się rzeczy, których nikt nie potrafi wyjaśnić. Różne przedmioty zamieniają się miejscami lub giną, notorycznie zanika dostawa prądu, gazu i wody, słychać dziwne hałasy, na meblach pojawiają si…

Czytaj więcej
Dzień Dziecka w Karcu

Wspólny grill z panem dyrektorem, spacer ścieżką dydaktyczną drzew leśnych w towarzystwie pana leśniczego, rozgrywki sportowe oraz niesamowita zabawa na piasku to najważniejsze z atrakcji, jakie we wtorek 1 czerwca 2021 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka czekały w Karcu na czterdzieścioro…

Czytaj więcej
Konkurs pięknego czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska Dla uczniów klas I-III został zorganizowany konkurs pięknego czytania. Celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz rozbudzenie zainteresowań literaturą dziecięcą.

Czytaj więcej
Dzień Europy

Dzień 9 maja jest obchodzony corocznie jako Dzień Europy. W tym dniu przypada rocznica podpisania Deklaracji Schumana, planu przedstawionego przez ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji, Roberta Schumana w 1950 roku. Plan dotyczył współpracy politycznej państw europejskich w celu zapobieżen…

Czytaj więcej
Żywe obrazy

Klasa 3b zainspirowana akcją Muzeum Narodowego w Warszawie stworzyła własną galerię żywych obrazów.

Czytaj więcej
Egzamin na kartę rowerową

Ponoć na całym świecie jest ich ponad trzy miliardy. Z pewnością najwięcej jest ich w Chinach – pół miliarda. W Holandii ich liczba jest równa liczbie mieszkańców. Jeżdżą na nich i młodsi, i starsi. Choć istnieją już od ponad dwustu lat, to swoje święto, które przypada 3 czerwca, dzięki Organizacji…

Czytaj więcej
Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego zadaniem jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ . Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego nie przez przypadek ustalono na dzień 23 kwietnia. Ta data jest uznawana za dzień narodzin…

Czytaj więcej
Poznajemy formy terenu.

Jak rozpoznawać formy terenu? Czym różni się pagórek od wzgórza? Jak jest różnica między kotliną, a doliną? Na te i inne pytania z zakresu ukształtowania powierzchni ziemi szukali odpowiedzi uczniowie klasy 4.

Czytaj więcej
Dzień Św. Patryka

Chcąc przybliżyć uczniom Szkoły Podstawowej w Żytowiecku kulturę krajów anglojęzycznych, w dniu 17 marca społeczność szkolna obchodziła Dzień Świętego Patryka.

Czytaj więcej
Reading is magic

Klasy III rozpoczęły innowację pedagogiczna, wzbogacająca program nauczania języka angielskiego o czytanie książek anglojęzycznych.

Czytaj więcej